Program


Rettentő görög vitéz

Rettentő görög vitéz

Zalán Tibor: RETTENTŐ GÖRÖG VITÉZ - Stúdió „K” Színház
antik mesejáték iskolásoknak

Az ókor egyik legnagyobb hőse, Thészeusz, tizenhat évesen elindul Athénba, hogy megismerje édesapját, a királyt. Útja során hírhedt rablókkal, marcona tolvajokkal, alvilági állatokkal küzd meg. Furfangos eszével és bátorságával mindegyiket legyőzi, és amikor azt hiszi, hogy végre megpihenhet apja palotájában, és talán ehet is valamit, kiderül, hogy a legnagyobb feladat még hátra van: le kell győznie a labirintusi szörnyet, Minotauroszt, aki rettegésben tartja Athént. És micsoda szerencse! Nem téved el az útvesztőben, hiszen segíti őt a krétai királylány, Ariadné aranyfonala.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2010. június 4. péntek, 16:00

Szereposztás:

Thészeusz, hős: Nagypál Gábor
Aigeusz, Thészeusz atyja: Hannus Zoltán
Aithra, Thészeusz anyja: Nyakó Júlia
Periphétész, a bunkós ember: Hannus Zoltán
Szinisz, a fenyőhajlító rabló: Lovas Dániel
Öregasszony, a koca gazdája: Homonnai Katalin
Koca, alvilági halálos állat: Nyakó Júlia
Szkirón, a lábmosató útonálló: Hannus Zoltán
Teknősbéka, alvilági halálos állat: Nyakó Júlia
Prokrusztész, a kinyújtó-megrövidítő: Lovas Dániel
Ariadné, krétai királylány fonállal és koszorúval: Homonnai Katalin
Mínótaurosz, bikafejű, emberevő szörny: Lovas Dániel
A zenék szférája: Spilák Lajos

hang: Fodor Gergely
a tervező munkatársa: Takáts Zoltán
zene: Monori András, Spilák Lajos
báb: Németh Ilona, Bodor Kata
maszk: Németh Ilona, Bodor Kata
díszlettervező: Németh Ilona, Bodor Kata
a rendező munkatársa: Gyarmati Kata

rendezte: Fodor Tamás

Az előadás elnyerte a a 2009. évi debreceni XV. Alternatív Színházi Szemle Rettentő szörny díját, továbbá a 2010. évi kaposvári V. Gyermek- és Ifjúsági Színházak Biennáléján többek között a fődíjat, az Üveghegy-díjat.

az előadás időtartrama: 75 perc

Ajánlatunk


Lord Archibald Cavendish szívesen látná két utolsó rokona, Ronald és Jane egybekelését, hogy a családi vagyon szétforgácsolódás nélkül szálljon jogos örököseire. A lord szeretné összeboronálni őket, ezért saját halálhírét kelti, s végrendeletében kiköti, hogy az örökösök kötelesek egy hónapig a kastélyban tartózkodni, közösen étkezni, egymástól csókkal elbúcsúzni.

TÖRÖK TAMÁS: KRÉMES KERINGŐ vígjáték két részben ősbemutató

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!